Ματσάρες το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη!

ΜΕΣΙ-ΜΑΓΕΙΑ-2015
Διαβάστε επίσης

Στην Ιταλία υπάρχει το μεγαλύτερο αγωνιστικό ενδιαφέρον αυτό το Σαββατοκύριακο, με τις δύο σπουδαίες αναμετρήσεις, Ρόμα – Λάτσιο και Νάπολι – Γιουβέντους. Μεγάλο ματς έχουμε όμως και στην Ισπανία, καθώς η Μπαρτσελόνα υποδέχεται στο «Καμπ Νόου» την Ατλέτικο, ενώ δεν διεξάγεται αγωνιστική σε Γερμανία, Ολλανδία, Τουρκία και Βέλγιο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

Premier League – 21η αγωνιστική

Σάββατο

Σάντερλαντ – Λίβερπουλ (14:45)

Μπέρνλι – ΚΠΡ (17:00)

Τσέλσι – Νιούκαστλ

Έβερτον – Μάντσεστερ Σίτι

Λέστερ – Άστον Βίλα

Σουόνσι – Γουέστ Χαμ

Γουέστ Μπρομ – Χαλ

Κρίσταλ Πάλας – Τότεναμ (19:30)

Κυριακή

Άρσεναλ – Στόουκ (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον (18:00)

Serie A – 18η αγωνιστική

Σάββατο

Σασουόλο – Ουντινέζε (19:00)

Τορίνο – Μίλαν (21:45)

Κυριακή

Ίντερ – Τζένοα (13:30)

Αταλάντα – Κιέβο (16:00)

Κάλιαρι – Τσεζένα

Φιορεντίνα – Παλέρμο

Βερόνα – Πάρμα

Ρόμα – Λάτσιο

Σαμπντόρια – Έμπολι

Νάπολι – Γιουβέντους (21:45)

 

Primera Division – 18η αγωνιστική

Παρασκευή

Λεβάντε – Ντεπορτίβο (21:45)

Σάββατο

Ρεάλ – Εσπανιόλ (17:00)

Μάλαγα – Βιγιαρεάλ (19:00)

Θέλτα – Βαλένθια (21:00)

Έιμπαρ – Χετάφε (23:00)

Κυριακή

Αλμερία – Σεβίλλη (13:00)

Μπιλμπάο – Έλτσε (18:00)

Γρανάδα – Σοθιεδάδ (20:00)

Μπαρτσελόνα – Ατλέτικο (22:00)

Δευτέρα

Ράγιο Βαγιεκάνο – Κόρδοβα (21:45)

Ligue 1 – 20ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονπελιέ – Μαρσέιγ (21:30)

Σάββατο

Μπαστιά – Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Εβιάν – Ρεν (21:00)

Γκινγκάμπ – Λανς

Λιλ – Καέν

Νις – Λοριάν

Ρεμς – Σεντ-Ετιέν

Κυριακή

Λιόν – Τουλούζ (15:00)

Ναντ – Μετς (18:00)

Μονακό – Μπορντό (22:00)

Primeira Liga – 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εστορίλ – Μορεϊρένσε (22:30)

Σάββατο

Μπενφίκα – Γκιμαράες (19:00)

Ακαντέμικα – Πάσος Φερέιρα (20:00)

Πόρτο – Μπελενένσες (22:15)

Κυριακή

Αρόουκα – Σετούμπαλ (18:00)

Ζιλ Βισέντε – Πεναφιέλ

Ρίο Άβε – Μαρίτιμο

Νασιονάλ – Μποαβίστα (20:00)

Μπράγκα – Σπόρτινγκ (21:15)

Scottish Premier League – 21η αγωνιστική

Σάββατο

Σέλτικ – Σεντ Τζόνστοουν (αναβολή)

Σεντ Μίρεν – Αμπερντίν (17:00)

Κιλμάρνοκ – Ινβερνές

Νταντί – Μάδεργουελ

Ρος Κάουντι – Πάτρικ Θισλ

Δευτέρα

Χάμιλτον – Νταντί Γιουνάιτεντ (21:45)

Κύπρος – 16η αγωνιστική

Σάββατο

Ομόνοια – Εθνικός (17:00)

Νέα Σαλαμίνα – Δόξα

Ερμής – ΑΕΚ (19:00)

Κυριακή

ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ (15:00)

Αγία Νάπα – Ανόρθωση (18:00)

Δευτέρα

Οθέλλος – Απόλλων (19:00)

Παλαιότερα άρθρα: