Μεγάλα ντέρμπι το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη – Αναλυτικά το πρόγραμμα των κορυφαίων πρωταθλημάτων

mcmu
Διαβάστε επίσης

Μάντσεστερ Σίτι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μπάγερν – Ντόρτμουντ και Μπεσίκτας – Φενέρμπαχτσε τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:

Premier League – 10η αγωνιστική

Σάββατο

Νιούκαστλ – Λίβερπουλ (14:45)

Άρσεναλ – Μπέρνλι  (17:00)

Τσέλσι – ΚΠΡ

Έβερτον – Σουόνσι

Χαλ – Σαουθάμπτον

Λέστερ – Γουέστ Μπρομ

Στόουκ – Γουέστ Χαμ

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (15:30)

Άστον Βίλα – Τότεναμ (18:00)

Δευτέρα

Κρίσταλ Πάλας – Σάντερλαντ (22:00)

Serie A – 10η αγωνιστική

Σάββατο

Νάπολι – Ρόμα (16:00)

Έμπολι – Γιουβέντους (19:00)

Πάρμα – Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Κιέβο – Σασουόλο (16:00)

Σαμπντόρια – Φιορεντίνα

Τορίνο – Αταλάντα

Ουντινέζε – Τζένοα

Μίλαν – Παλέρμο (21:45)

Δευτέρα

Τσεζένα – Βερόνα (20:00)

Λάτσιο – Κάλιαρι (22:00)

Primera Division – 10η αγωνιστική

Παρασκευή

Ντεπορτίβο – Χετάφε (22:00)

Σάββατο

Γρανάδα – Ρεάλ (17:00)

Ατλέτικο – Κόρδοβα (19:00)

Μπαρτσελόνα – Θέλτα (21:00)

Σοθιεδάδ – Μάλαγα (23:00)

Κυριακή

Μπιλμπάο – Σεβίλλη (13:00)

Βιγιαρεάλ – Βαλένθια (18:00)

Λεβάντε – Αλμερία (20:00)

Έλτσε – Εσπανιόλ (22:00)

Δευτέρα

Ράγιο Βαγιεκάνο – Έιμπαρ (21:45)

Bundesliga – 10η αγωνιστική

Παρασκευή

Σάλκε – Άουγκσμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Μάιντς – Βέρντερ (16:30)

Ανόβερο – Φρανκφούρτη

Στουτγκάρδη – Βόλφσμπουργκ

Αμβούργο – Λεβερκούζεν

Μπάγερν – Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Γκλάντμπαχ – Χόφενχαϊμ (16:30)

Κολωνία – Φράιμπουργκ (18:30)

Πάντερμπορν – Χέρτα

Ligue 1 – 12η αγωνιστική

Παρασκευή

Μονακό – Ρεμς (21:30)

Σάββατο

Λοριάν – Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Γκινγκάμπ – Μπαστιά  (21:00)

Λιλ – Σεντ-Ετιέν

Ματς – Καέν

Μονπελιέ – Εβιάν

Νις – Λιόν

Κυριακή

Ναντ – Ρεν (15:00)

Μπορντό – Τουλούζ (18:00)

Μαρσέιγ – Λανς (22:00)

Primeira Liga – 9η αγωνιστική

Παρασκευή

Μπενφίκα – Ρίο Άβε (22:30)

Σάββατο

Πεναφιέλ – Εστορίλ (18:00)

Γκιμαράες – Σπόρτινγκ (20:00)

Πόρτο – Νασιονάλ (22:15)

Κυριακή

Πάσος Φερέιρα – Σετούμπαλ (18:00)

Μαρίτιμο – Μορεϊρένσε

Ζιλ Βισέντε – Αρόουκα

Ακαντέμικα – Μπράγκα (21:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες – Μποαβίστα (22:00)

 

Eredivisie – 11η αγωνιστική

Σάββατο

Άγιαξ – Ντόρντρεχτ (19:30)

Φέγενοορντ – Τσβόλε (20:45)

Τβέντε – Χέρενφέν

Αϊντχόφεν – Ντεν Χάαχ (21:45)

Κυριακή

Ουτρέχτη – Φιτέσε (13:30)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Χεράκλες (15:30)

Βίλεμ – Κάμπουρ

Άλκμααρ – Εξέλσιορ

Χρόνινχεν – Μπρέντα (17:45)

SüperLig – 8η αγωνιστική

Παρασκευή

Γαλατάσαράι – Κασίμπασα (20:00)

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί – Ιστανμπούλ (13:30)

Μπούρσασπορ – Σίβασπορ (16:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ – Τράμπζονσπορ (19:00)

Κυριακή

Ρίζεσπορ – Ερτσίγεσπορ (13:30)

Γκαζιάντεπσπορ – Μερσίν

Μπεσίκτας – Φενέρμπαχτσε (19:00)

Δευτέρα

Εσκισέχιρσπορ – Μπαλικέσιρσπορ (19:00)

Κόνιασπορ – Καράμπιουκσπορ (20:00)

Παλαιότερα άρθρα: